AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Agro-Handlowiec wyróżniony na obchodach 65-lecia Zakładów Azotowych w Kędzierzynie

opublikowane: 28 cze 2013, 05:58 przez Magdalena Ożarowska


7 czerwca 2013 roku odbyła się oficjalna uroczystość jubileuszowa spółki Grupa Azoty ZAK S.A. połączona z ceremonią wręczania odznaczeń. 

Agro-Handlowiec jako jedyny dystrybutor nawozów sztucznych w Polsce został wyróżniony

 " Za zasługi dla Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. "


"Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Minister Skarbu Państwa - Włodzimierz Karpiński oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – profesor Jerzy Buzek. - (…)  Czuję się tu jakbym był u siebie. Zdałem sobie sprawę, że z tych 65 lat niemal połowę przepracowałem w jakichś kontaktach z Kędzierzynem (…) - powiedział były polski premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Wśród wielu gości spółki znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm, partnerów biznesowych, współpracujących instytucji, włodarzy i mediów. Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od honorowych przemówień ministra Włodzimierza Karpińskiego, który mówił o Grupie Azoty  jako o chemicznym championie oraz Pawła Jarczewskiego – prezesa Grupy Azoty, który podkreślił rolę kędzierzyńskiej spółki w Grupie Azoty S.A. Panowie, odnosząc się do historii kędzierzyńskich Azotów, pogratulowali spółce osiągnięć i miejsca, które dzisiaj zajmuje na rynku."


Comments